Molense

Blog

Aynalı Mobilyaların Temizliği

Aydın AKDAĞ
01.03.2020

Aynalı Mobilyaların Temizliği

Aynalar evlerdeki en sık kirlenen nesneler arasında yer alıyor; üstelik yüzeylerinin yapısı, kir ve lekenin çok net olarak görünmesine yol açtığı için rahatsız edici bir görüntüye yol açabiliyor. Sadece evimizdeki aynalar değil, çantamızda taşıdığımız minik aynaların da temizliği bizi rahatsız edebiliyor. Ayna temizliği uzaktan meşakkatli bir iş gibi görünse de, doğru malzemeler ve doğru yöntem kullanıldığında bu temizlik işi dakikalar içinde rahatlıkla tamamlanabiliyor. 

 

Temizlik işine girişmeden önce ekipmanları hazırlamak gerekiyor. Bu kutsal görev için beyaz sirke, fısfıs, yumuşak bir giysi parçası (pamuklu eski bir t-shirt gibi), mikrofiber bez ve havluya ihtiyacınız olacak. Temizleyeceğiniz ayna sayısı çok fazlaysa zamandan kazanmak için cam sileceği de kullanabilirsiniz. Gerekli malzemeleri hazır ettikten sonra temizlik için gerekli olan solüsyonu hazırlamaya başlayabiliriz. 

 

İlk olarak fısfısımızın 1/3'lük kısmına ılık su doldurun. Doldurduğunuz ılık suyun üstüne, yine fısfısın 1/3'üne denk gelecek şekilde beyaz sirkeyi ilave edin. Fısfısın geri kalan boş kısmına ise tekrar ılık su ilave ederek solüsyon hazırlama işlemini sonlandırın. Söz konusu formül ufak el aynalarından, büyük dolap boy aynalarına kadar her çeşit ayna için kullanılabiliyor ve yüzde yüz temizlik sunuyor.